Strakonické muzeum láká na expozici ČZ, která návštěvníkům přiblíží historii průmyslového závodu od jeho založení v roce 1919 až po současnost. K vidění jsou nejen motocykly, které proslavily značku ČZ po celém světě, ale také zbraně, jako prvotní výrobní program, řetězy, jejichž výroba přetrvává od roku 1929 do dnešních dnů a autodíly tvořící významné mezníky v oblasti zaměření na automobilový průmysl.

„Zvláštní kapitolu tvoří úspěchy motocyklů ČZ a továrních jezdců na motocyklových soutěžích a závodech. Připomenut je i bohatý sociální program a aktivity zaměstnanců. Mnohé informace a zajímavosti prozradí dotykové obrazovky a sestřihy dobových filmových záběrů. Těšit se můžete i na prvorepublikové a poválečné motocykly značky ČZ. Soutěžní, terénní a silniční motocykl ČZ, který slavil úspěch v soutěžích či závodech na mezinárodním poli. Světové úspěchy připomenou trofeje strakonických jezdců, mezi nimi například velmi ceněné medaile z Mezinárodní šestidenní motocyklové soutěže. Atmosféru motosportu dotváří motoristické oděvy a jejich části,“ zvou pracovníci muzea na zajímavé expozice.

A komu by to ještě nestačilo, má na závěr prohlídky možnost vyzkoušet si roli silničního závodníka na statickém trenažeru.

Výstavba dálnice D4 vstupuje letos do závěrečné sezóny.
Nový kruháč i obří přemostění. Tudy budeme jezdit ze Strakonic na Prahu a zpět

Muzeum Strakonice

• Muzeum založené roku 1894 sídlí v prostorách strakonického hradu, národní kulturní památky. Muzeum po náročné rekonstrukci otevřelo nové a zcela unikátní expozice, které představují pět hlavních oblastí typických pro město Strakonice.

• Přístupné jsou opět i krásné prostory kapitulní síně a ambitu s restaurovanými nástěnnými malbami či vyhlídková věž Rumpál.

• Otevírací doba: 1. března – 30. prosince: úterý – neděle 9.00 – 17.00 h.

• Podrobnosti na: https://muzeum-st.cz