"V muzeu probíhají poslední úpravy a doplňování tzv. Studie proveditelnosti, která je hlavní součástí žádosti, s kterou se strakonické muzeum bude ucházet o částku cca 120 milionů korun. Pokud se zadaří, hradní palác i bývalá komenda maltézského řádu projdou velikou proměnou," říká Ivana Říhová.
Proběhnou nejen stavební úpravy, ale především budou po několika desetiletích vytvořeny nové expozice, které se týkají významných atributů našeho města. V budově komendy je připraven scénář k Historii a současnosti řádu maltézských rytířů ve spojitosti s historií města, v hradním paláci se naplno rozezní dudy a připomenou dudáckou tradici Strakonic. "Připomínám, že naše muzeum vlastní největší sbírku dud v ČR a neustále ji rozšiřuje. Historie textilní a strojírenské výroby, kdysi největší na jihu Čech, připomene slavné okamžiky a klíčové výrobky, které nejen proslavily naše město daleko za jeho hranicemi, ale především dávaly práci tisícům jeho obyvatel. Bonusem potom bude expozice loutek a loutkářství, které má na Strakonicku také dlouhou a slavnou historii," doplnila.
Výsledek snažení budeme znát koncem října tohoto roku. O krocích, které by následovaly, bude muzeum veřejnost informovat. Sezona 2017 však proběhne beze změn a jakýchkoli omezení.