„Dvakrát po sobě volal  z telefonní budky na sídlišti na  tísňovou linku 158. Oznámil, že ve 20 hodin v herně Gladiátor u Itala dojde k přepadení. Uvedl i popis možného pachatele, že je to člověk v riflovém oblečení, má bílou kšiltovku, je ozbrojen zbraní za pasem a u kotníku. Jedná se údajně o experta na zbraně a  na bojové umění, který chce hernu vykrást s tím, že má v úmyslu zabít všechny hosty, kteří se zde v té době budou," popsala policejní mluvčí Hana Millerová.

Rozjel se policejní zásah, aby byl  co nejrychleji nalezen potenciální pachatel a telefonista. Byli vyžádání i policisté z krajské zásahové jednotky, kteří nakonec naštěstí nemuseli zasáhnout.

„Během necelé hodiny od prvního telefonátu byl ustanoven pachatel, tedy muž, který volal z telefonní budky," zmínila Hana Millerová.

Nakonec se ukázalo, že oznámení je smyšlené a nezakládá se na pravdě. Podezřelý  skončil v policejní cele a již včera v rámci zkráceného přípravného řízení zamířil k soudu. Podle Millerové byl již jednou za šíření poplašné zprávy odsouzený.

Barmanky v dotčené herně, které ve středu sloužily, sice o incidentu slyšely, ale v pátek se shodovaly na tom, že to musí být výmysl. „Tady se nic nestalo, ani nikdo z policistů tu nebyl," uvedly.