Světovému fenoménu zvaným zumba propadla sedmadvacetiletá Petra Opavová ze Strakonic začátkem roku 2010. „Ačkoliv jsem na sport nikdy zvlášť nebyla, tohle bylo jiné. Je to blíž k tanci a zumba se rázem stala mojí velkou láskou," vysvětluje.
V prosinci 2010 se stala instruktorkou zumby pro dospělé a o něco později i pro děti. „Děti zbožňuji, takže když byla ta možnost, nešlo ji nevyužít. Jen je s dětmi někdy těžké pořízení," směje se.
Dříve zumbě věnovala většinu volného času, dnes už to moc nejde. „Mám časově velmi náročnou práci, do které navíc denně dojíždím, takže když přijdu domů, jsem ráda, že jsem ráda," povzdechla si.
Na zumbu jako takovou ale nezanevřela. Když jí to práce aspoň trochu dovolí, snaží se prostřednictvím zumby pomáhat druhým. Před časem uspořádala zumba party pro postižené a výtěžek jim věnovala. „Teď mě čeká zumba v Boršově nad Vltavou, kde budu cvičit pro děti z dětského domova v rámci vyhlášení vítěze kuchařského klání," říká nadšeně.
Na otázku, zda jí zumba něco vzala, má jasnou odpověď: „Nevzala mi nic. Jen dala. Kromě radosti z pohybu a zkušeností i přátele, kteří zumbě propadli stejně tak jako já," usmívá se.