Už čtyři roky vede starší Otavanky, a i když na letošní šampionát ve Strakonicích se neprobojovaly, stačily nasbírat celou řadu úspěchů.

Ale před čtyřmi roky se pro tento koníček, který ji uchvátil a věnuje mu mnoho času, sama nerozhodla. „Dostala jsem z kulturního střediska nabídku, zda bych mažoretkám nedělala pohybovou průpravu. V té době jsem ještě vedla taneční klub. Tak jsem to zkusila," zavzpomínala Dana Kohoutová. Jak se později ukázalo, bylo to správné rozhodnutí.

Zpočátku opravdu byla u pohybové průpravy. Brzy ale zjistila, že jde o velmi podobnou věc, jako je tancování. Jen s tím rozdílem, že nedílnou součástí je hůlka. „Samozřejmě jsem se s ní musela naučit pracovat, což je poněkud problém. Dostala jsem trochu delší hůlku, než bych měla, takže jsem byla zpočátku samá modřina," pokračuje. Ale i to překonala a dnes už je pro ni společenský tanec jen příjemnou vzpomínkou. „Ma-žoretky jsou skvělá změna, protože v dobách profesionálního tancování jsme s manželem ani nic jiného dělat nemohli. A tak se Jarda věnuje lyžování a já právě mažoretkám. Když jdou v televizi taneční soutěže, nijak zvlášť mne to neláká. Asi už jsme byli unaveni," dodává.

Mažoretkám se chce věnovat i v budoucnosti a ráda by se svými Otavankami uspěla v zahraničí. Ale to není zdaleka vše. Není tajemstvím, že v dohledné době uvidíme na nějakém vystoupení také maminky těch dívenek, které Strakonice reprezentují.