„Přišli strážníci, zapsali si mne, pak řekli, že je to moc hezké. Chvíli se dívali a potom zase šli dál," říká Tomáš Popelka (22) z Karlových Varů, který studuje ve Volyni VOŠ – dřevostavby. Svoje kresby podepisuje jako „real143".

Jeho dílo můžou lidé vidět například na zdi skateparku na Křemelce – modelku Simonu Krainovou nebo herce Marka Vašuta. V podchodu u pivovaru se na procházející doslova zubí hokejový mág Jarda Jágr. „Není to jen o zdobení Strakonic, i když mne to těší. Chtěl jsem malovat, tak jsem hledal místa, kde to nebude vadit," svěřil se.

Proč si ale tento mladík vybírá známé tváře? Chce se nějak odlišit od ostatních sprejerů? „Tak trochu možná ano. Sprejeři totiž malují spíš pro sebe a navzájem tomu rozumí. Já se snažím obojí spojit dohromady. Malovat pro sebe a přitom aby se to líbilo i jiným lidem, kteří se ve sprejování zas tak nevyznají. Ale roli hraje i to, jak moc se mi fotka líbí, jak je nasvícená a jestli se mi bude dobře malovat," pokračuje Tomáš, který svůj další život vidí především v malování. To totiž považuje nejen za svůj koníček. „Poprvé jsem se k tomu dostal, když mi bylo 15 a úplně jsem tomu propadl. Ani si neumím představit, že bych dělal něco jiného."