Nejdříve dobrá zábava, pak nastane zvrat a volá se městská policie. Tak nějak to bylo i v případě oznámení, které dispečink přijal v polovině května. Bylo odpoledne a 38letá žena volala, že má v bytě kamaráda, který přebral, nechce odejít a začíná být agresivní.

„Záhy se ukázalo, proč má muž (34) takové stavy a tělo jak hadrová panenka. Nadýchal neuvěřitelných 4,18 promile alkoholu,“ uvedla tisková mluvčí strážníků Jaroslava Krejčová.

Přivolaný lékař sice rozhodl, že lze „pacienta“ odvézt na záchytku do Českých Budějovic, ale mezitím se podařilo kontaktovat otce, který si pro synka přijel.

Policie jela rovnat potyčku ke Žluté opici

Na to, že bývá o víkendu u strakonické diskotéky Žlutá opice živo, jsou hlídky městské policie zvyklé. Protože tento bar sousedí s dalším barem Melodie, často se v těchto místech strážníci a státní policisté setkávají i několikrát za noc. Podle tisková mluvčí strážníků se tu většinou řeší potyčky, šarvátky a strkanice vyprovokované různou hladinkou požitého alkoholu. Z neděle 19. května uběhly teprve čtyři minuty, když si přes linku 156 vyžádala příjezd městské policie bezpečnostní agentura.

„Ve Žluté opici řešili problém s jedním hostem. Zatímco hlídka mířila do Lidické ulice, velitel směny na kameře zahlédl moment, kdy z hloučku lidí stojících před provozovnou vystoupil muž a uštědřil, asi pořádnou, ránu pěstí jinému. Poté se dal na útěk. Daleko neutekl, ostraha ho chytla a složila na zem,“ uvedla tisková mluvčí strážníků. Dodala, že se jednalo se o 25letého mladíka, který i přes opilost držel v ruce mobil a situaci na místě natáčel. Muž se dožadoval čepice, kterou měl v baru. I když jí dostal, pokoj nedal. „Pravděpodobně byl naladěn na notu do každého rýpat a poňoukat, byť mu okolí dávalo najevo, že otravuje. Nakonec si událost převzala k řešení státní policie. Nahrávku, kterou si mladík pořídil na mobilní telefon, si může přehrávat jako odstrašující příklad svého nevhodného chování,“ dodala tisková mluvčí.