V sobotu 2. května od 14 hodin si na zámku Blatná mohou taneční umění vyzkoušet především rodiny s dětmi. Taneční dílna Balet nás baví je pořádána ve spolupráci s Národním divadlem v Praze a umožňuje nahlédnout do zákulisí baletního umění. Lektory jsou první sólisté baletu ND v Praze, Nikola Márová a Michal Štípa, kteří jsou ve svém oboru také držiteli cen Thálie. Malým i velkým zájemcům se tak naskýtá příležitost setkat se osobně s ikonami baletu u nás. V rámci dílny bude také prostor pro diskusi s možností dovědět se víc nejen o baletu samotném, ale i o profesi tanečníka.

Večerní představení od 19 hodin bude vyvrcholením celého letošního programu a představí se opět první sólisté ND Praha, Nikola Márová a Michal Štípa, kteří zatančí pas de deux z Labutího jezera, nesmrtelného příběhu o lásce. Labutí jezero je také synonymem klasického baletu a výzvou každé nové generace tanečníků. V podání Nikoly Márové a Michala Štípy je tato choreografie úžasným zážitkem a ukázkou špičkového baletního umění.

Nezůstane ovšem jen u klasiky a diváci se mohou těšit také na současnou podobu baletu, a to v podání Pražského komorního baletu, který představí svou choreografii Hádej kolik je hvězd, volně inspirovanou knihou Jacka Londona Tulák po hvězdách. Hádej kolik je hvězd je příběhem o síle ducha, který překoná všechny zubožené stavy těla a rozletí se ke hvězdám. Současná podoba baletu není jen uměním tance, ale také uměním světla, které příběh dotváří a vytváří magickou atmosféru představení. Večerní program bude uzavřen diskusí tanečníků s diváky.