Ke svým narozeninám si nachystala novinky a dárky, které reagují například i na pokrok techniky. „Velkou změnou bylo pořízení počítačového systému speciálně šitého na míru městským policiím. Na podzim se po třiceti letech spustí generální oprava domu, v němž strážníci sídlí. První vlaštovkou byla úprava parkoviště před budovou v Komenského ulici, už vypadá důstojně a hosté a hříšníci, kteří sem přijíždějí, nevystupují do louží a bláta. Následovat bude výměna oken, v příštím roce střecha a fasáda a v plánu je celá řada dalších oprav a úprav. Postupně se začíná měnit i výstroj strážníků za modernější a funkčnější. Nový ráz má i služebna a její zabezpečení,“ zmínila tisková mluvčí strakonické městské policie Jaroslava Krejčová.

Policejní honička vedla ze Strakonic na Dražejov.
VIDEO: Muži zákona měli náročnou noc. Prvně honička a pak půlnoční běh

Součástí oslav bylo také komorní setkání městské policie s vedením města v Rytířském sále, kde všechny aktuálně sloužící strážníky, ale i bývalé kolegy přivítal velitel městské policie Milan Michálek. Pozvání na toto mimořádné setkání přijali i zástupci města. Třicáté výročí bude všem připomínat pamětní medaile, pamětní glejt a časosběrný bulletin s názvem Jak šel čas…

Večer pro záchranáře

Milým dárkem k letošním třicátinám bylo pro městskou policii také pozvání na Společenský večer pro záchranáře. Všechny složky integrovaného záchranného systému a další spřátelené organizace měly možnost nominovat své lidi na ocenění za záchranu života, poskytnutí pomoci a další ušlechtilé činy. „Městská policie Strakonice na společenskou akci po dlouhém zvažování nakonec vyslala sedm strážníků, kteří za tu dobu měli v terénu nejvíce zásahů na téma pomoc. Byli to Pavel Dub, Jan Šmolík, Karel Krýsl, Roman Šíp, František Hadrava, Lukáš Man a Martin Císař,“ vyjmenovala Jaroslava Krejčová.

Městská policie.
Opilý muž chtěl ve Strakonicích skočit z jedenáctého patra. Jiný se bál vraždy

Třešničkou na dortu této na jihu Čech ojedinělé akce bylo srdečné setkání dvou zachránců, kteří se nikdy předtím neviděli. Příběh si připomeňme:
Oznámení, že nějaký chlapec chce spáchat sebevraždu a své rozhodnutí živě vysílá přes sociální síť, přijala městská policie v sobotu 20. listopadu pár minut před půlnocí. Stálista měl k dispozici jméno a přibližný věk chlapce. Požádal o lustraci státní policii a ta zjistila, že osoba s tímto jménem a v tomto věku je ve Strakonicích pouze jedna. Během pěti minut jela do místa bydliště hlídka strážníků. Chlapec byl doma a přiznal, že je nešťastný z rozchodu s dívkou. Rodiče o ničem nevěděli, byli překvapení. Strážník si s chlapcem povídal, snažil se ho uklidnit a vysvětlit mu, že tohle není správné řešení a že ta pravá láska ho teprve čeká. Takováto oznámení se nesmí nikdy podcenit.

„Velké poděkování zaslouží ale zejména dcera oznamovatele, která jako jediná ze sledujících vyhodnotila situaci naprosto bravurně a informovala tatínka. Tento případ dopadl naštěstí dobře,“ pochválila slečnu tisková mluvčí.

Velitelem směny byl tehdy František Hadrava a zmiňovanou slečnou, které jako jediné nebyl chlapcův výbuch emocí na sociální síti lhostejný, Veronika Kohoutová, která získala ocenění za laickou veřejnost.