Kdy a proč vznikl nápad na toto speciální grepové pivo?
Tyto míchané nápoje jsou dnešní běžnou součástí pivního trhu. Co si pamatuji ze své praxe, už okolo roku 1990 se pivovarníci snažili o jejich výrobu, jednalo se o míchání ovocného koncentrátu s pivem. V tehdejší době byl pivař na klasiku a konzumace těchto piv se neujala. Čas a skladba konzumentů však mění pohled na klasickou výrobu piv a náš zákazník tuto kategorii piv vyžaduje. Pro mě, jako sládka, je důležité, že základem je přeci jenom pivo. Chápu i jeho konzumenty, třeba maminky nebo sportovce, že chtějí mít na výběr nápoj s nižším obsahem alkoholu a osvěžující chutí. Nadále však budu ctít klasickou a tradiční výrobu piva našeho pivovaru.

Proč zrovna grepová příchuť?
K výběru příchuti jsme připravili několik variant. Jednalo se o citrusové plody, drobné aromatické ovoce i speciální směsi různých plodů a příchutí. Každá z nich má svůj osobitý charakter a strakonickému pivu doslova „sedne" každá z nich, protože piva chmelíme jen žateckými chmely a i přes vysoké jednotky hořkosti má pivo příjemnou chuť, která pak v souladu s ovocnou bází vytvoří harmonické spojení. Moje odpověď však bude daleko prostší. Vsadili jsme na jednoduchost osvěžující grepové příchuti, která neurazí nikoho z nás a dobře vychlazená může dát našim zákazníkům pocítit příjemné osvěžení v letním slunci.

To vypadá jako slibný začátek. Jste na něj připraveni?
Oblíbí-li si naši pivaři tento nápoj, jsme připraveni se o rozmanité příchuti s nimi podělit. Víte, když tento druh výrobku uvádíte na trh, je nutné se zamyslet nad jeho složkami a vcítit se do potenciálních zákazníků, co od něj vlastně očekávají. Proto jsme skladbu surovin volili právě pro ně.Výrobek neobsahuje cukr, žádné konzervanty, antioxidanty ani barviva.

Není prodej ve dvacetilitrových KEG sudech nebo v 1,5 l PET lahvi trochu zvláštní množství? Proč pivovar nezvolil právě kvůli specialitě tradiční půllitrovky nebo třetinky?
Volba KEG sudů je optimální právě pro udržení čerstvosti a chutě naraženého sudu. Je zde největší předpoklad, že dvacetilitrový sud bude vytočen v krátké době po naražení. PET lahve se dají v letním období rychle a dobře vychladit a pro naše vodáky je obal přímo ideální. Máme dobré zkušenosti s kvasnicovou jedenáctkou DUDÁK v PET lahvích. Rozvíjíme i plnění do skleněných lahví, ale podle mého názoru není pivní láhev ztělesněným ideálem pro míchané nápoje a hnědá pivní láhev už vůbec ne, ta patří klasice.

Plánujete distribuci také do restaurací nebo obchodní sítě?
Distribuce bude prozatím probíhat do vybraných restaurací přímým závozem ve dvacetilitrových KEG sudech a na pivovarské prodejně v PET lahvích o objemu 1,5 litru.

Je tato novinka zároveň prvotinou? Už někdy strakonický pivovar podobné pivo vyráběl?
Tento míchaný nápoj s ovocnou příchutí je v této skladbě surovin a použité technologie novinkou. Jedná se o Zlaťák s grapefruitovou příchutí vyrobený ze světlého piva s přídavkem 50 procent rekonstituované grapefruitové šťávy s přírodním sladidlem z byliny stévia rabaudiana. Věřím, že si své zastánce a vyznavače najde. Dej bůh štěstí.