Na počest Karla Kiewega, dlouholetého člena Klubu dlouhosrstých ohařů (KDO), předsedy kynologické komise a člena okresní myslivecké rady Okresního mysliveckého spolku (OMS) Strakonice, pořádají KDO a OMS Strakonice v Libějovicích Memoriál Karla Kiewega, který se skládá z Lesních zkoušek (LZ) a Zkoušek z vodní práce (VP) ohařů.

Na letošní IV. ročník, který se konal 15. až 16. července v honitbě Mysliveckého spolku Lomec Libějovice, se přihlásilo 19 vůdců na LZ a 21 na VP. Lesní zkoušky dokončilo 13 psů, z toho 10 v I. ceně a 3 v II. ceně. Šest psů neobstálo. Vodní práce zdárně absolvovalo 19 psů, z toho 17 v I. ceně a 2 v II. ceně. Dva psi neobstáli.

Celkovým vítězem IV. ročníku Memoriálu Karla Kiewega se stala Lenka Fialová z Milenců s fenou velkého münsterlandského ohaře URBI Junior od Nezdického potoka s počtem bodů 340.

Zkoušky jsou otevřené pro všechna plemena ohařů a poprvé za dobu konání memoriálu vyhrál pes z KDO. V předešlých ročnících vždy zvítězil vůdce s německým krátkosrstým ohařem.

Pavlína Cuhrová, OMS Strakonice