Toužily po vlastním mateřském centru, dnes je ale další osud Mateřského centra Kapřík Blatná ve hvězdách. Může dokonce skončit. Deníku to řekla Jana Španihelová, předsedkyně centra, které bylo založeno před pěti lety. „Nemáme nikoho, kdo by to po nás převzal. Rády bychom centrum někomu předaly, ale vážně není komu. Já sama už mám děti velké, takže na centrum jako takové není moc času," povzdechla si.
Nedostatek aktivních maminek v Blatné je znát i při pořádání nejrůznějších akcí. „Zatímco na dopolední hernu máme návštěvnost skvělou, na pořádané akce zkrátka nikdo nechodí," uvedla. Prý o ně nemají zájem. Z dříve pestrého programu tak zbylo už jen pár aktivit, například Dětský den či burzy.
Případný zánik centra by se negativně dotkl například Petry Linhartové z Blatné. „Nevím, co bych dělala. V Kapříkovi je příjemné prostředí, můžu si tam popovídat s ostatními maminkami nebo vytvářet s dětmi různé věci. Byla by to škoda," uvedla maminka, která do Kapříka chodí asi tři roky. Nejprve začala s dnes téměř čtyřletým synem Pepíčkem, teď se k nim přidal i roční syn Jiřík.
O tom, že by centrum sama převzala, zatím neuvažuje. „Rozhodně to ale nezavrhuji," zdůraznila.
Plány, jak centrum zachovat i nadále, Jana Španihelová má. „Zatím bych si je nechala pro sebe, třeba se do doby, než budeme muset situaci opravdu řešit, najdou maminky, které po nás štafetu převezmou," dodala s nadějí.
Mateřské centrum Kapřík bylo slavnostně otevřeno 3. dubna 2009. Cílem mateřského centra je zkvalitnit a obohatit život maminek na mateřské dovolené, usnadnit jim tento čas a dát jim možnost zpříjemnit si toto období různými aktivitami. Dětem chce poskytovat prostor pro setkávání s vrstevníky, vzájemnou komunikaci a získávání prvních sociálních zkušeností v blízkosti maminek.