Místní omladina se dle slov starosty Davida Šaška snaží navázat na tradici masopustních průvodů. Dříve průvod vycházel od hasičárny, nyní se poprvé účastníci setkali na hřišti, kde se mohli v zázemí kiosku před samotnou akcí i občerstvit.

„Poslední dva tři roky opět pořádáme průvod po obci, snažíme se tak navázat na historickou tradici, která bývala vyhlášená v širokém okolí,“ popisuje Šašek.

Déšť v Deštné nevadí

Těší ho, že se setkalo více než třicet masek. „Doufáme, že potěšíme nejen sebe ale i další obyvatele Deštné,“ naznačuje starosta, který s dcerou vyrazil v prasečím převleku a cestou společně rozdávali dětem růžové balonky.

Zdroj: Deník/Lenka Pospíšilová

Déšť v Deštné, která má na 744 obyvatel, prý nevadí. „To se u nás stává, když něco pořádáme, že prší. Už jsme celkem zvyklí,“ smál se Šašek.

Z pohádky rovnou na Jindřichohradecko

Každý si masku vybíral sám. Dorazily roztleskávačky, přišla také Karkulka s vlkem a babičkou, Švejk, kněz, cikánky, řada zvířátek i děsivý smrťák s kosou. Celá skupinka lidí se převlékla za animované postavy z pohádky Shrek. „Chtěli jsme mít skupinové kostýmy, napadli nás postavy ze Shreka, většina si masky půjčila,“ popisuje Iveta alias Fiona.

Masopust 2024 v Hamru.
Masopust se svou družinou prošel obcí Hamr po třech letech

Návrat masopustu všichni kvitují. „Je to super, já z toho mám ohromnou radost,“ sděluje Vít v masce zeleného zlobra. Perníčkovi prý upadla noha, tak musel zůstat doma a dračice se cestou ztratila. Ostatní jako Oslík, kocour i malé zlobří miminko vyrazili do terénu. „Očekáváme od toho spoustu zábavy nejen pro nás, ale i potěšení pro ostatní ve městě,“ doplňuje Iveta.

Veselou atmosféru akce nezkazilo ani deštivé počasí.
Jindřichovým Hradcem prošel masopustní průvod. Uplakané počasí náladu nezkazilo

Průvod opět končí na fotbalovém hřišti, kam cestou účastníci zvali širokou veřejnost na následné opékání buřtů. Příští týden se místní mohou těšit na vepřové hody v režii místních hasičů.