Společnost Jednota s.d. chce ve městě postavit market. Stát by měl v proluce pod lékárnou na náměstí Svobody. Lidé jsou ale proti, nemyslí si, že by byl další obchod ve městě potřeba a zboží Jednoty jim přijde drahé.

„Nemusí tu být další prodejna, je to zbytečné. Obchodní síť jakou tu máme, na takové město stačí,“ myslí si jeden z místních Jiří Hladík.

Co v takové situaci zmůže město? „V první řadě Jednota nekupuje pozemek od města, ale od úřadu pro zastupování ve věcech majetkových. Pozemek měla v pronájmu už několik let, má na něj tedy předkupní právo. Proti tomu nic nezmůžeme, ale chceme, aby na náměstí vyrostla vkusná stavba, která prospěje všem lidem ve městě,“ řekla starostka Volyně Lenka Nestřebová.

Radnice se snaží získat alespoň část pozemku, kde vedou přístupové cesty a komunikace k okolním nemovitostem.

“Výstavbu prodejny ve Volyni opravdu plánujeme. Chtěli bychom ji otevřít už v příštím roce. Vše je ale zatím ve fázi jednání a vyřizování pozemku,“ řekl za společnost Jednota Vladimír Švec.

Uvedl také, že market by neměl být takových rozměrů, jako COOP ve Strakonicích, ale rozhodně bude větší, že obchody, které Jednota ve městě má. Jde o tři prodejny. Na náměstí Hrdinů, v ulici Čelakovského a Pod Malsičkou. Jestli by následně došlo k jejich zavření, prý zatím nedokáže nikdo říci. „Bude záležet na zájmu zákazníků,“ dodal Vladimír Švec.