Dopustil se přestupku v prostorách školy
V úterý 4. července v odpoledních hodinách zjistili strážníci městské policie v ulici Dukelská mladíka, který venčil svého psa na volno v prostoru školy. Za své jednání byl vyřešen na místě v příkazním řízení.

Kradl, byl dopaden ochrankou
V ranních hodinách 6. července byli strážníci přivoláni do jednoho ze strakonických marketů. Mladý muž zde odcizil zboží v hodnotě více než 1400 korun českých. Vzhledem k tomu, že se dříve nedopustil trestného činu krádeže, byl za přestupek strážníky vyřešen na místě v příkazním řízení.

Mladíci si ustlali na komunikaci
Dva mladíci, ke kterým následně vyrážely hlídky městské policie, si po požití většího množství alkoholu ustlali 8. července v ulicích města. Jeden byl nasměrován strážníky k domu v ranních hodinách z ulice U Markéty, druhý pak ve večerních hodinách z ulice Otavská v Dražejově.

Majitel odchytil na zahradě hada
V neděli 9. července v ranních hodinách byli strážníci přivoláni majitelem rodinného domu na Podskalí o pomoc s hadem, kterého odchytl na svém pozemku. Šlo o zmiji, kterou pak následně přendali do igelitového pytle a vypustili do přírody.

Užovka skončila ve volné přírodě
V pondělí 10. července ve večerních hodinách odchytili strážníci městské policie na zahradě v ulici Ptákovická užovku. Majitelka domu se domnívala, že se jedná o zmiji, proto na místo přivolala hlídku městské policie. Strážníci poté hada vypustili do přírody.

Na Podskalí se psem na vodítku
V příkazním řízení byl vyřešen v odpoledních hodinách 11. července muž, který venčil svého psa u lávky bez dozoru a pes zde obtěžoval kolemjdoucí.

Za hrubé chování pokuta v příkazním řízení
V odpoledních hodinách 15. července byli strážníci přivoláni k nákupnímu středisku v ulici Katovická. Muž se ženou zde nabízeli zboží. Vzhledem k tomu, že se ke kolemjdoucím oba chovali hrubě, obtěžovali je a nadávali, vyřešili je strážníci městské policie na místě v příkazním řízení.