Magický datum 9. září 2009 si pro svůj sňatek vybrali jen jediní snoubenci, a to ve Vodňanech. Dnešní datum se dvěma devítkami dnes k oltáři nikoho nepřivedlo. Podle matrikářek magická data v týdnu moc netáhnou.

Takovou zkušenost má strakonická matrikářka Jarmila Zelenková. „Taková čísla v datech přitahují snoubence tehdy, připadají-li na pátek nebo sobotu," podotkla.

Podobné zkušenosti mají i na matrice v Blatné. „Na 9. září žádnou svatbu nemáme, ale měli jsme tu svatbu 8. srpna, to byl pátek," uvedla Drahomíra Návratová.

Snoubence zítra podle matrikářky Dagmar Dvořákové neoddají ani ve Vodňanech a stejně jsou na tom podle Ireny Hlavínové i ve Volyni. „U nás všeobecně moc svateb nemáme. Co se týče zajímavých dat, vzpomínám si, že jsme oddávali 7. července 2007," zmínila se včera.

Podle Hany Řezáčové (26) ze Strakonic není datum svatby důležité. „Vzhledem k tomu, že moje polovička zapomíná na výročí našeho seznámení, bylo by to jistě praktické, ale samozřejmě je jedno, jestli si dva lidé, kteří spolu chtějí strávit celý život, řeknou ano 9. nebo 30. září," myslí si.

Kombinace stejných čísel mnozí lidé považují za šťastné, podle numerologů to tak ale vždycky být nemusí. Například číslo devět je podle nich bojovné a silné. Tento den můžeme být dokonce až agresivní.