Dvě želízka v ohni měla v letošní Velké ceně Strakonic domácí Stáj Polák. Vychladla ale hned v základním kole nedělního hlavního závodu. Lucie Poláková s pohárovým Carosem (na snímku vpravo) i Quentou 1 na překážkách chybovala dvakrát, což ji stálo postup do finálového rozeskakování.
V průběžném hodnocení skokového poháru je na 5. místě. O něj se dělila s jezdcem Zdeňkem Žílou z Jezdeckého klubu Chotěbuz. Ten s koněm Patendro (vpravo) ve Strakonicích zvítězil s notnou dávkou štěstí, když nad skokem opustil sedlo a nikdo nevěřil, že situaci zvládne. Neminuly ho žertíky moderátora Aleše Suchánka, který podotkl, že si byl skoro jistý, že odstartoval Zdeněk Žíla, ale do cíle po drtivém dopadu na hřbet koně už míří Zdeňka Žílová. „Na kolmý skok s číslem 5 jsem si chtěl nechat víc prostoru, aby náhodou Patendro nešel předníma nohama na bariéru. Dal jsem víc tlaku holeně na odskoku a on to vzal tak zodpovědně, že vyskočil výš, než jsem sám čekal. Nechybělo mnoho a vystoupil jsem si," popisuje vítěz.
Naděje vkládali Strakoňáci i do Rudolfa Fialy ze Stáje Leon Blatná. Ten, těšíc se do cíle, chyboval s koněm Cassini's Son – T na posledním finálovém skoku a bariéru rozložil takřka na molekuly.
Do konce skokového seriálu zbývají tři závody. Na vedoucího tabulky Jiřího Skřivana ztrácí Lucie Poláková dvacet bodů.