Další omezení s sebou podle Ředitelství silnic a dálnic tentokrát přinesly stavební práce na rozšíření komunikace I/20 u domů č.p. 2 a 3. „V následujících měsících budou na zhruba 150 metrech silnice u Podhájského rybníka probíhat stavební úpravy jak na komunikaci, tak na přilehlém chodníku. Důvodem je nevyhovující stávající šířka chodníku. Je navržen odsun silnice I/20 od zástavby a rozšíření chodníku na 1,75 metru v nejužším úseku podél budov č.p. 2 a 3 a v navazujících úsecích v šířce minimálně dva metry,“ popisuje situaci mluvčí Ředitelství sinic a dálnice Adam Koloušek.

Řidiči se ale nemusejí bát, že by se jim silnice na Plzeň uzavřela úplně. Dělníci provádí výstavbu po polovinách za částečné uzavírky hlavního tahu. „Původní omezení způsobené stavbou okružní křižovatky se tak pouze o několik set metrů rozšířilo a i nadále je ve Lnářích provoz veden jedním pruhem kyvadlově,“ dodal Adam Koloušek.

Pro Ředitelství silnic a dálnic provádí stavební úpravy společnost SWIETELSKY stavební s. r. o. za cenu 5,9 mil. Kč bez DPH.