Ještě před nějakými pěti lety tam točil pivo a pořádal recesistické akce – například Vánoce v červenci, klasické pálení čarodějnic a podobně. Jiří Grohman ze Strakonic ve stánku pod restaurací Hvězda, kde byly také veřejné záchody, sezonně podnikal deset let. „Když teď šel už zchátralý objekt k zemi, bylo mi to líto. Chtěli jsme tam podnikat a měli jsem i plánky na přestavbu. Bohužel, nedokázali jsme s městem najít společný zájem," vzpomíná Jiří Grohman.

V této anketě hlasovalo 41 čtenářů a 29 z nich přišla demolice líto. „Byli jsme tam několikrát na pivu. I když nebyl provoz nic zázračného, byla tam taková domácí pohoda," píše jeden ze čtenářů ve svém e-mailu.

Otázkou zůstává, k čemu bude volný prostor určený. Město zde žádnou výstavbu podobného zařízení neplánuje, ale zároveň nepopírá, že by tady nemohli případní zájemci ve směru občerstvení podnikat.

Druhá anketní otázka se týkala strakonické mlékárny, která by oslavila 60 let své existence. Před třemi lety ale zavřela své brány a je jisté, že už je nikdy jako mlékárna neotevře. V pátečním vydání Strakonického deníku na ni vzpomínal i Miroslav Bárta (80) ze Strakonic, který zde pracoval v administrativě 50 let a ke konci jako brigádník a archivář. Do mlékárny nastoupil v roce 1952, asi půl roku před jejím oficiálním spuštěním. Tehdy mu bylo necelých dvacet. „Na tu dobu to byl moderní provoz. Třeba už v roce 1958 tam bylo kryté topení v podlahách a stropech. To všechno fungovalo bez nějaké zvláštní údržby až do doby, kdy se začalo vyvážet do Evropské unie," říká mimo jiné Miroslav Bárta.

Otázka byla, zda litujete uzavření mlékárny. Hlasovalo 22 čtenářů a všichni tohoto kroku jihočeské Madety litují.