Podle informací Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) se v Lidmovicích od pondělí začne stavět úhlová železobetonová monolitická opěrná zeď v délce 55,5 metrů. „Výstavba této zdi umožní následnévybudování chodníku podél hlavního tahu,“ zmínil tiskový mluvčí ŘSD Adam Koloušek. Dodal, že dojde k odstranění stávajících silničních svodidel a bezpečnost provozu bude zajištěna navrženou odraznou obrubou. Koruna zdi bude osazena ocelovým mostním zábradlím a bude zde uložen i sloup veřejného osvětlení.

Práce na výstavbě opěrné zdi a také chodníku si vyžádají částečnou uzavírku silnice I/22 v obci a provoz bude veden kyvadlově jedním jízdním pruhem. Nejpozději do konce července už byl ale měla být silnice zase zcela průjezdná.

Od zahájení prací na plánové opravě ulice Volyňská ve Strakonicích uplynul již měsíc.
OBRAZEM: Na Volyňské se pracuje už měsíc. Podívejte, v jakém stavu teď ulice je

Pro Ředitelství silnic a dálnic provede stavební úpravy společnost KVINT Vlachovo Březí spol. s r.o. za cenu 2,9 mil. Kč bez DPH. „Cena zahrnuje pouze projekt výstavby opěrné zdi. Výstavba chodníku je řešena v rámci samostatného projektu, který je financovaný jeho vlastníkem a správcem, tedy obcí Skočice,“ dodal Adam Koloušek.