KATOVICE

Pět nových tváří se objeví v zastupitelstvu městyse Katovice. „Ve vedení ale žádné změny neplánujeme,“ uvedla dosavadní starostka Šárka Němečková. Ta má za sebou v čele radnice první čtyři roky a další by ji měly čekat.
„Největším plánem je pro nás v následujících letech vybudování školky v nových prostorách. Chtěli bychom navýšit její kapacitu a původní budovy využít jinak,“ uvedla Nemečková.
Ustavující zastupitelstvo mají v Katovicích ve čtvrtek 1. listopadu, v 17 hodin, a to v místním kulturním domě.


ŠTĚKEŇ

Nového místostarostu si budou dnes volit ve Štěkni. „Dana Tůmová, která tuto funkci vykonávala doposud, nekandidovala, odchází do penze,“ uvedl současný starosta městyse Bohumil Bláha. Velmi spokojený je s tím, že nové zastupitelstvo omládlo a že i Nové Kestřany mají dva zástupce. „Jsem rád, že se mladá generace o dění v obci zajímá a bude mít šanci získat zkušenosti, než městys převezme,“ dodal Bláha. Ustavující zastupitelstvo se koná dnes od 18.30 hodin.


ČESTICE

Čtyři nové členy bude mít zastupitelstvo v Česticích. První zasedání má 1. listopadu od 18.30 hodin. „Nerad bych mluvil o tom, kdo bude ve vedení. Ale zásadní plán na další roky, kterým je připravit parcely pro výstavbu, máme všichni společný,“ uvedl současný starosta Milan Žejdl.

Lukáš Strnad