Naše malá vesnice Pohorovice-Kloub u Vodňan byla v sobotu 4. července odpoledne zasažena povodněmi. Po krásném dopoledni se v 15 zatáhla obloha, přišla velká bouřka a k zemi padaly přívaly vody.T rvalo to necelé třičtvrtě hodiny. Za tu dobu se z polí valila voda, změnila silnice v říčky a zatopila půl vsi. Místní svaz dobrovolných hasičů za pomoci kamarádů. SDH Štětice, hasičů z Vodňan a všech lidí z vesnice do pozdního večera pomáhali ostraňovat škody. Tuto zprávu společně s fotkami zaslala do redakce obyvatelka obce Jana Kothánková

Od sobotního večera už voda klesla. Předpovědi meterorologů jsou ale jasné - stále hrozí bouřky. Teploty v neděli5. července jsou kolem poledne nad 22 stupňů, vlhkost se blíží k 70procentům.

V některých místech - například v Cehnicích -obyvatelé zahradili břehy potoka pytli s Pískem. "Šlo to děsně nahoru. Teď už to kleslo, snad bude klid," řekl kolem 19. hodiny jeden z přihlížejících.

Mezi Jinínem a Cehnicemi se vylila voda z rybníku a zaplavila silnici. Omezení trvalo asi hodinu. Před 19. hodinou už byla voda jen ve strouhách kolem silnice.

Potok v Čejeticích se změnil v dravou řeku.

Hasiči operovali na Vodňansku, kde se voda z několika rybníků vylila na návsi v obcích. Zasahovali také v Katovicích, kde voda z polí zaplavila sklepy lidí na náměstí.

"Na Blatensku zmokly děti putovního tábora. Hasiči z Blatné je vzali k sobě na služebnu," hlásil velitel městských strážníků v Blatné Petr Vaněk.

Mokrá půda nepřijimá ani malé množství vody. Proudy vody vytékají z lesů a polí a plní strouhy kolem komunikací.

Profesionální i dobrovolní hasiči jsou v pohotovosti.

Tolik obávaný viadukt ve Strakonicích nápor vody zvládl. Byl celou dobu plynule průjezdný.

Hladina Otavy se zvedla.