Podrobnosti uvádí vedoucí Oddělení nepojistných sociálních dávek ÚP Strakonice Magdalena Bartošová.

Jaký je současný stav podle statistiky strakonického kontaktního pracoviště ÚP?

V říjnu 2022 se nezaměstnanost v okrese Strakonice postupně mírně navyšovala. K 30. září bylo celkově registrováno 1374 uchazečů o zaměstnání. Statistické údaje Úřadu práce ČR k datu 31. října 2022 budou zveřejněna na stránkách MPSV 8. listopadu 2022.

O jaká místa je zájem?

Na trhu práce je nedostatek pracovních míst se zkráceným pracovním úvazkem v jedné směně. Vyhledávané jsou zejména pracovní nabídky v administrativě, úklidových činností a pomocných pracovníků.

Jaká místa firmy potřebují obsadit?

Zaměstnavatelé dlouhodobě poptávají pracovní sílu v profesích řidičů mezinárodní kamionové dopravy, odborných pracovníků strojírenské výroby zejména pracovní pozice obsluha CNC strojů, brusič, frézař, soustružník, seřizovač, strojírenský kovodělník, svářeč. Zájem o pracovníky je i v profesích zedník a ve strojírenství se jedná o montážní dělníky především pro třísměnný provoz.

Může nějak pomoci úřad?

ÚP ČR aplikuje v praxi nástroje a opatření aktivní politiky zaměstnanosti na snížení nezaměstnanosti osob, které jen těžko hledají uplatnění na trhu práce. Zaměřuje se přitom na individuální přístup jak k uchazečům, tak i zaměstnavatelům.

Také poskytuje široké portfolio služeb – od zaevidování až po zprostředkování vhodného zaměstnání. Jeho specialisté poradí lidem, jak dále postupovat. Proberou s nimi jejich konkrétní situaci, seznámí je s nabídkou volných pracovních míst. Úřad práce ČR klade velký důraz na cílené poradenství v oblasti trhu práce a dalšího profesního uplatnění, včetně párování stávajících pracovních míst a evidovaných uchazečů o zaměstnání. V tomto ohledu ÚP úzce spolupracuje se zaměstnavateli, kraji a obcemi. Jde o nastavený postup, který realizuje standardně v celé republice.

Stále ještě fungují možnosti rekvalifikace?

Jistě. Úřad práce je připraven v maximálně možné míře pomoci s rekvalifikací uvolňovaných zaměstnanců a podpořit tak sladění nabídky a poptávky na pracovním trhu. Zároveň se ještě více zaměřuje na podporu zejména zvolených rekvalifikací. Právě tento nástroj aktivní politiky zaměstnanosti umožňuje operativně reagovat na aktuální potřeby zaměstnavatelů a výrazně zvyšuje šance na pracovní uplatnění absolventů kurzů. Během tří let může Úřad práce ČR na tento typ rekvalifikace zájemci nebo uchazeči o zaměstnání poskytnout až 50 tisíc korun. S ohledem na aktuální situaci také podporuje kurzy v online podobě.