Příliš drahá se zdá výtvarnici z Blatné Evě Fučíkové plánovaná rekonstrukce lesních cest v Blatné.

Cesta z Vrbenské silnice směrem k Hadímu rybníku a cesta ze Skaličan směrem k památnému Ženatému dubu se v rámci akce dočká nového povrchu.

„I když nejsem odborník, výdaje na opravu lesních cest mi přijdou dost drahé. Vím, že se nachází v hezké oblasti a můžou být zvláště v létě navštěvované turisty. Blateňáci podle mě ale spíše chodí na procházky do zámeckého parku,“ dodala Eva Fučíková.

Lesní cesty jsou podle místostarosty Bohuslava Navrátila dosti staré, vedly místy odedávna. „Nejsou v dobrém stavu, zarostly náletovými dřevinami. Ty dodavatel akce vyřeže a upraví povrch cesty. Bude tam zřejmě štěrk s pískem a nějakým recyklátem, zaválcovaný tak, aby tam mohly projet maminky s kočárky nebo chodit školy, pěší turisté i jezdit cyklisti,“ doplnil.

Podle vedoucího odboru majetku, investic a rozvoje Městského úřadu Blatná Jaroslava Blovského bude mít povrch silnice propusty a bude nasklonován tak, aby voda z něj odtékala.

Podle místostarosty byl dodavatel již vybrán. „Slíbil, že u lesních cest udělá i odpočívadlo doplněné o informační tabuli a lavičku,“ dodal místostarosta.

Dotace

Město Blatná na akci získalo dotaci ze Státního zemědělského intervenčního fondu, která pokryje 59 procent nákladů. Celkové výdaje jsou vyčísleny na asi 6 milionů korun. Zbytek částky město bude financovat z vlastního rozpočtu.

Do konce týdne Blatná podepíše smlouvu s dodavatelem, firmou Kaiser s.r.o. Akce bude zralizována do podzimu.

Blatná do oprav lesních cest investovala již v minulosti. Před dvěma lety rekonstruovala lesní cestu V Kupcovech a chystá se také obnova remízku polní cesty směrem ze Skaličan k Blatné.