„A je to. Dobroden podesáté,“ uvedl nejslavnější český moderátor Leoš Mareš na svém instagramovém účtě. Každý dobroden posílá právě tolik korun, kolik má právě followerů. Jeho příkladem se mohou inspirovat i ostatní influenceři a uživatelé sociálních sítí. „Peníze šly mladé rodině se třemi dětmi, které se v sobotu 13. 1. 2024 obrátil život vzhůru nohama. Výbuch plynu zničil celý jejich dům, statik nařídil demolici a rodina tak přišla o střechu nad hlavou.“

Popřál Aničce zároveň hodně síly a poděkoval také jejím kolegům z českokrumlovské základní školy T. G. Masaryka, kteří pro ni po nešťastné události obratem také vyhlásili sbírku.

Ředitel školy Josef Haláček po požáru zdůraznil, že neštěstí, které postihlo rodinu kolegyně, zasáhlo jak její kolegy ve škole, tak žáky. „Výbuch plynu jí zničil domov a obrátil život její rodiny vzhůru nohama. Nyní, více než kdy jindy, potřebuje ona a její rodina pomoc a podporu. Jako škola, kde pracuje, cítíme povinnost pomoci. Proto organizujeme sbírku, jejímž cílem je poskytnout rodině finanční prostředky, které jí pomohou překonat tuto těžkou dobu,“ uvedl.

Pomoc rodině okamžitě nabídli také v Kamenném Újezdě. Jak sousedé, tak obec. Právě ta zřídila transparentní účet, na který Leoš Mareš peníze poslal. „Bezprostředně po neštěstí, kdy rodina stála na ulici, jí pomáhali naši obyvatelé. Poskytli jsme rodině provizorní náhradní bydlení a zajišťujeme další plnohodnotné bydlení v obecním bytě,“ přiblížil starosta Jiří Haisman.

Sbírku je na transparentním účtu 500 500 511/0300. Právě na něj putovaly peníze i od slavného moderátora. Více informací o sbírce najdete na webu obce.