Současnou situaci přiblížil radní Jan Hrdlička. „Je dokončen projekt ke stavebnímu povolení. V současné době řešíme smlouvu s Povodím Vltavy ohledně dočasných záborů, a s tím i souhlas ze strany Povodí Vltavy, který je nutný pro vydání stavebního povolení,“ říká Jan Hrdlička.

Ze strany města Strakonice tak byly všechny kroky v této věci učiněny, nyní Povodí musí zpracovat odhad, následně pošle městu smlouvu k podpisu a napíše souhlas k stavebnímu povolení. Předpokládaný termín je během letošního října. „Předpokládáme tedy, že stavební povolení by mohlo být vydáno nejpozději do konce roku 2023. V tomto termínu bude dokončen i prováděcí projekt, který je také potřebný pro zadávací řízení,“ dodal Jan Hrdlička.

Jiří Sebera.
Konec jednoho hospodského života. Jiří Sebera končí Na Radosti ve Vodňanech

Otázkou zůstává, kdy by mohlo dojít k samotnému zahájení prací. „Vše se odvíjí od schválení rozpočtu na příští rok. Odhadované náklady jsou přibližně 27 milionů korun s DPH,“ uvedl Oldřich Švehla z majetkového odboru MěÚ Strakonice.

Z historie

Už před třemi lety se snažila strakonická radnice sehnat dodavatele na opravu lávky na Podskalí. V březnu 2020 vyhrála výběrové řízení firma Dvořák Stavební s.r.o. České Budějovice, která ale před podpisem smlouvy, z důvodů naplněné kapacity, od dodávky díla odstoupila.

Duben 2020

V průběhu března 2020 došlo k vyhodnocení výběrového řízení na dodavatele akce Oprava lávky na Podskalí přes rameno řeky Otavy. Vítězem se stala firma DVOŘÁK STAVEBNÍ s.r.o. České Budějovice, která ale před podpisem smlouvy, z důvodů naplněné kapacity, od dodávky díla odstoupila.