Po place se nám tady promenádila nejedna Anče, Kuba, hajnej, Krakonoš nebo tady poletovala Krakonošovo zpravodajka sojka. Mohli jsme tady vidět třeba i muštelku nebo Krakonošův pařez s nápisem „Tady je Krakonošovo." V bodování zúčastněných bylo přihlédnuto nejen k přístupu a komunikaci ke svému miláčkovi, ale i k tomu, když na závěr v jedné ze soutěží následoval polibek od svého psa. I tam bylo vidět, jaká souhra panuje mezi páníčkem a pejskem.

Všichni psovodi prošli i testem, jak ošetřit pacičku svému pejskovi, a i tady i děti obstály na výbornou. Panovala tady příjemná atmosféra, soutěž si užili nejen pejskové, ale i jejich velitelé. Bylo to pro všechny krásné zpestření a uzavření roku. Prostě něco jiného, než se cvičí s pejskem pravidelně. Všechny cviky vycházely ze základů poslušnosti, pejskovo ovladatelnosti a jeho komunikace s páníčkem.

Jinými slovy by se dalo říci říci, chuti psího zlatíčka udělat svému veliteli radost. Jedna z posledních disciplín byl test, ve kterém jsme zavzpomínali nejen na krásné pohádky, ale i na herce, kteří v těchto pohádkách hráli.

Na závěr děkujeme celému týmu za přípravu nejen toho, že se tradice vánočního závodu neztratila, ale i za celkovou příjemnou atmosféru v jednom z krásných zimních dní, kdy nám počasí přálo a svítilo krásně sluníčko. Krásné momentky Honzíka Pěnkavy nebo fotečky od Ríši Pecha byly pro závodníky velkou radostí a odměnou. Závodníci si odnášeli nejen hodnotné ceny, ale rovněž i vytištěné fotky ze svých soutěží se svým pejskem.

Občerstvení si pro nás připravil ve formě výborného guláše Pavel Varnuška, ale i samotní závodníci, kteří donesli jak sladké cukroví, tak slané pohoštění. Zkrátka pro všechny to byl pěkný den.

Za ZKO Strakonice Marie Vaňková