Strakonice – Až 8000 korun můžete získat v soutěži, kterou vypsalo město Strakonice. „Jmenuje se Strakonice kvetou 2016 a budou v ní hodnoceny vaše předzahrádky, okna nebo výlohy. Finanční ocenění se bude týkat pěti míst, každý účastník soutěže navíc obdrží dárek z městského zahradnictví. Do soutěže se můžete přihlásit do 10. srpna," říká organizátorka soutěže a pracovnice infocentra pro seniory Marie Žiláková.

Už někdy taková soutěž ve Strakonicích byla?
Ano, soutěž se ve Strakonicích již konala. Téma květin je velmi oblíbené, protože strakoničtí obyvatelé květiny milují a rádi zdobí svá okna, balkony, předzahrádky a ostatní prostranství. Přispívají tak ke zlepšení životního prostředí a potěší nejen sebe a své sousedy, ale i návštěvníky města.

Co vše budete hodnotit?

Druhy květin, barevnost, úprava . . . Hodnotit budou sami občané v prvním kole, a to formou internetového hlasování. Podmínkou je, aby květinová krása byla viditelná z pohledu od silnice či veřejně přístupného místa. Ve druhém kole vybere hodnotící komise společně s místostarostou pět nejhezčích květinových výzdob. Fotogalerie všech přihlášených fotografií pro internetové hlasování bude umístěna na www.souteze.strakonice.eu. Každé fotografii bude přiděleno pořadové číslo k identifikaci na anketním lístku a hlasující vyplní do elektronického anketního lístku čísla deseti fotografií s nejhezčí květinovou výzdobou.

Jaké dárky účastnící dostanou?
Prvních pět soutěžících bude finančně odměněno – první místo 8000 korun, druhé místo 6000 korun, třetí místo 4000 korun, čtvrté místo 2000 korun a páté místo 1000 korun. Každý soutěžící obdrží dárek z městského zahradnictví jako poděkování za účast v soutěži. S výsledky soutěže se občané budou moci seznámit na webových stránkách města www.strakonice.eu, www.souteze.strakonice.eu a ve Zpravodaji města. Výherci budou o výhře vyrozuměni.

Kolik už je přihlášených lidí?
Soutěž potrvá do 10. 8. 2016. Do tohoto data mohou soutěžící posílat své fotografie e-mailem seniori@mu-st.cz, a proto zatím nechceme zveřejňovat počet přihlášených.