Stejně tak ale vedení města jasně formulovalo požadavek, že přítomnost točny v těchto prostorách by neměla připravit Český Krumlov o zápis na Seznamu památek UNESCO. Jak už Deník informoval (Čk Deník 11. ledna 2013), shodli se krumlovští zastupitelé na začátku ledna na svém pracovním zasedání, že takto zformulují současný názor vedení města. Na svém řádném jednání ve čtvrtek večer tak skutečně učinili. Kromě dvou zastupitelů, kteří se zdrželi hlasování, zvedlo pro tento postoj ruku všech zbylých osmnáct politiků.

Jedním z těch, kdo se zdržel hlasování, byl Jiří Olšan, hlavní zámecký zahradník a zároveň i zastupitel za KDU-ČSL. Ten už dříve deklaroval, že pokud by konstrukce otáčivého hlediště měla zůstat 
v prostoru před letohrádkem Bellarie, musela by splňovat standard památek UNESCO. Tedy něco na způsob mezního kompromisu rozebíratelné konstrukce.

O co tedy nyní politikům města jde a co žádají? Podle radního Martina Lobíka (TOP 09) přišlo to, co už mělo zaznít před léty: „Neudělali jsme nic světoborného. Takový požadavek měl z města zaznít třeba už před deseti lety. Krumlov se měl jasně vyjádřit v tom, co vlastně chce 
a jaký má názor. Teď s tím přicházíme ale poměrně pozdě a doufáme, že se v záchraně točny v Krumlově může ještě něco udělat. Termín je šibeniční."

Celý článek si můžete přečíst v sobotním vydání Českokrumlovského deníku.