Z nebezpečného místa na výpadovce na Volyni zmizí sedmdesátka.

Přímá ulice Volyňská svádí k rychlé jízdě. Je tam sedmdesátka, ale i tu mnozí řidiči překračují. Přitom odbočku do ulice Pohraniční stráže ten, kdo není odtud, snadno přehlédne. „Pro nás místní by to byla vítaná zkratka, jenom kdyby se na Volyňskou nebo z ní dalo nějak slušně jet,“ přiblížil muž bydlící na sídlišti Šumavská nad Volyňskou.

Nejsou to ani dva týdny, co se tam stala poslední nehoda. Scénář byl příznačný. Jeden vůz chtěl odbočovat do ulice Pohraniční stráže, další za ním si toho nevšiml a narazil do něj. První řidič skončil pod náklaďákem. Diskuze o dopravním řešení se rozpoutala v souvislosti s havárií i na internetových stránkách Strakonického deníku. „Proč tu rychlost nesnížíte alespoň na padesátku, pak se divíte, že jsou tady pořád nehody.“ „Asi tudy moc nejezdíš, ale my, Volyňáci jsme za sedmdesátku rádi, kdopak by se chtěl vláčet takový kus rovné, přehledné cesty padesátkou.“ „Bohužel se tady i bydlí, nelze vyjet ani z domu na silnici.“ „Ta 70ka je tam velice dobře, ale kdyby lidi včas ukázali, kam jedou, nemuselo by se stávat takových nehod.“

Začal se tím zabývat i odbor dopravy strakonické radnice. „Dali jsme podnět Policii ČR,“ řekl vedoucí odboru Václav Býček. S policejní dopravní inženýrkou Radkou Sandorovou se shodli, že bude vhodné omezit rychlost i udělat další opatření. Krajský úřad dal úpravám zelenou. „Změní se dopravní značení od ulice Hraniční až po ulici Pohraniční stráže,“ uvedla.

Na základě toho zmizí sedmdesátka ve směru na Volyni hned za světelnou křižovatkou s ulicí Hraniční a dojde k odstranění dopravní značky nejvyšší povolená rychlost 70 km za hodinu umístěné bezprostředně za křižovatkou s ulicí Pohraniční stráže. Sedmdesátka by se měla objevit až o šedesát metrů dále směrem na Volyni. Taktéž dojde k novému vodorovnému značení v úseku mezi ulicemi Hraniční a Pohraniční stráže. Posledním krokem pak má být osazení dopravních značek „Zákaz předjíždění“ v obou směrech uvedeného úseku.

Podle slov policejní mluvčí Jaromíry Novákové mají přes nebezpečnost zmíněného úseku v ulici Volyňská hlášenou od začátku letošního roku jen jednu dopravní nehodu s lehkým zraněním. Ta byla jediná oznámená se škodou přes sto tisíc korun.

Termín
Změnu značení mají udělat silničáři do konce letošního října. Zmizí značky se sedmdesátkou, objeví se zákaz předjíždění a vodorovné značení.