V pondělí 24. června mají začít práce v samotném prostoru křižovatky a s nimi i uzavírky. „Hlavní tah bude po celou dobu průjezdný, ale pouze jedním pruhem. Doprava bude řízena kyvadlově a to buď pověřenými pracovníky nebo semafory,“ uvedl za odbor dopravy města Jan Valášek.

Křižovatka je nebezpečným místem, které většina místních ve směru od Mačkova raději objede jinými ulicemi. To ale podle místostarosty Blatné Pavla Ounického není šťastné řešení. „V jedné z ulic je totiž střední odborné učiliště a pohybuje se tam hodně dětí,“ poukazuje na nebezpečí místostarosta.

Výstavbu křižovatky hradí město společně s Ředitelstvím silnic a dálnic. Akce vyjde přibližně na 25 milionů korun včetně DPH. Práce mají s ohledem na počasí trvat až do konce roku.

Objízdné trasy:

Objízdná trasa na Mačkov bude ve směru jízdy od Písku vyznačena ulicí V Jamkách, ve směru jízdy od Plzně ulicemi U Sladovny a Jiráskova. Objízdná trasa ve směru na Mirovice a Březnici bude vyznačena ulicemi Plzeňská, Vrbenská, V Jezárkách, Fügnerova a Tyršova.

Dále bude dočasně zobousměrněna ulice Na Příkopech (bez vyznačení objížďky) s tím omezením, že ve směru jízdy od centra města bude z důvodu předpokládané tvorby kolon u lihovaru umožněno odbočení do ulice Plzeňská pouze vpravo.

Řidiče, kteří by chtěli omezení objíždět přes Buzice a Škvořetice upozorňujeme, že z důvodu výstavby vodovodu a kanalizace budou v obci Škvořetice nejméně do srpna probíhat uzavírky jednotlivých silnic.

Autobusové spoje:

Linkové autobusy nebudou po dobu uzavírek obsluhovat novou autobusovou zastávku Blatná, Vorlíčkova.

Spoje ve směru Čekanice budou náhradou dočasně zastavovat na zastávce Blatná, SOU v ulici U Sladovny.

Spoje Strakonice-Blatná, které přijíždějí před začátkem odpolední a noční směny (tj. v cca 13,40 a 21,40 hod.), budou při příjezdu do Blatné navíc zastavovat na dočasné zastávce na konci Plzeňské ulice, před křižovatkou s ulicí Vrbenská.