Velké opravy hradu skončily

Velké programy na rekonstrukci strakonického hradu byly již ukončeny, drobnější opravy však probíhají neustále. „Strakoničtí určitě zaregistrovali lešení u věže Jelenky. Opravují se renesanční arkýře, které měly trhliny, a opadávala omítka. Celkové náklady byly vyčísleny na přibližně 650 tisíc korun," uvedla ředitelka muzea Ivana Říhová. Rekonstrukce probíhá za finanční podpory Jihočeského kraje (320 000 korun) z grantového programu na opravy nemovitých památek. Provoz výstavních prostor však nebyl přerušen.

Přijede pěvecký sbor z Bostonu

V rámci festivalu Americké jaro, pořádaného Velvyslanectvím Spojených států amerických, zavítá do Strakonic pěvecký sbor z Bostonu a společně vystoupí se studenty Pěveckého sboru gymnázia. Místní akční skupina doplní odpoledne ukázkami regionálních řemesel a výrobků. Akce se uskuteční 30. června na II. hradním nádvoří od 14.30 hodin.

Ilustrační fotoLetní areál odstartoval

Od 1. června je v provozu letní areál plaveckého stadionu. Odpolední veřejné plavání a víkendové se v červnu přesouvá z krytého bazénu do letního areálu, v případě zhoršeného počasí naopak. Provozní doba je pondělí až neděle 12 až 20 hodin.

Po stopách Švandy Dudáka

Ve dnech 12. až 14. června se koná ve Strakonicích 21. ročník pochodu IVV a 17. ročník mezinárodního pochodu IVV Po stopách Švandy Dudáka. Start a cíl je v pátek v místě ubytování, tedy u tělocvičny v ulici Radomyšlská, v sobotu a v neděli se začíná i končí na hradním nádvoří. Do cíle je nezbytné dojít v pátek do 22 hodin, v sobotu do 18 hodin a v neděli do 14 hodin. Pochod je například zařazen i do Dvoustovky turistických akcí. V rámci tohoto pochodu bude možné též plnění aktivity Výstup na svůj vrchol – konkrétně na Kuřidlo a Kbíl.

Strakonický dudáček podeváté

Město Strakonice společně s Městským kulturním střediskem připravují již devátý ročník festivalu mladých dudáků s názvem Strakonický dudáček. Konat se bude v pátek 12. června. Od 9.30 hodin vystoupí na hradním nádvoří dětské dudácké soubory ze Zlína, Mrákova, Českého Krumlova, Blatné a Strakonic. Od 15 hodin bude možné se s dudáky vydat po stopách strhujícího příběhu slovanských věrozvěstů. Celodenní program bude zakončen velkolepým koncertem v 18 hodin na Velkém náměstí.

Výstava Jaroslavy Poláčkové v Praze

Věčná láska je název výstavy obrazů Jaroslavy Poláčkové, která se uskuteční během následujícího měsíce v Rock Café Praha.  Jaroslava Poláčková je umělkyně, básnířka, spisovatelka fantazie, snů, sci-fi, kreslířka a grafička. V dětském věku milovala kreslení, tanec a hudbu. Krásné letní prázdniny vždy prožívala s celou rodinou na úžasném místě u řeky Volyňky, kterou do současnosti nosí ve svém srdci a věnovala jí olejomalbu s názvem Kytice pro řeku Volyňku.

Pohádkový den na hřišti

Na hřišti v Mladějovicích se v sobotu 6. června uskuteční k Mezinárodnímu dni dětí odpoledne s pohádkovými bytostmi. Akce odstartuje ve 13 hodin. Děti se mohou těšit na jízdu na koních, na pohádku O červené Karkulce a v neposlední řadě se mohou zúčastnit soutěží na vymezených stanovištích.