Řidič nadýchal přes dvě promile alkoholu

Řidič osobního automobilu Škoda Fabia nezvládl řízení a skončil mimo komunikaci. Nehoda se stala 4. března kolem 13. hodiny na komunikaci mezi obcemi Radomyšl a Rojice. Osmačtyřicetiletý řidič jel ve směru od obce Radomyšl na Rojice, kde na rovném a přehledném úseku vyjel vpravo mimo komunikaci a havaroval v silničním příkopu. Dechová zkouška u řidiče vyšla s pozitivním výsledkem 2,42 promile alkoholu v dechu. Řidič vyvázl bez zranění. Nyní čelí obvinění z přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky.

Vandal poškodil auto

Policisté přijali oznámení od majitele vozidla, kterému neznámý pachatel poškodil vozidlo Škoda Octavia zaparkované na Sídlišti 1. máje ve Strakonicích. Neznámý vandal ve dnech 2. a 7. března nezjištěným předmětem vyryl rýhy do laku na dvou místech vozidla. Majiteli tak vznikal škoda ve výši 10 000 korun. Po pachateli pátrají strakoničtí policisté.

Zmizely boxerky, kalhotky a šátky

Neznámý pachatel se v noci ze 7. na 8. března na tržnici U Sv. Markéty ve Strakonicích vloupal do prodejního stánku. Uvnitř odcizil pánské a dámské spodní prádlo a šátky. Krádeží způsobil škodu v celkové výši 5 000 korun. Případem se zabývají strakoničtí policisté.

Klíče přilákaly pachatele

V pondělí 9. března v době od 12.30 do 13.15 hodin odcizil dosud neznámý pachatel u budovy čp. 121 v obci Střelské Hoštice zaparkovaný osobní automobil Renault Megane. Pachatel využil toho, že klíče byly umístěny ve spínací skříňce a vozidlo následně užil k jízdě. Ve vozidle bylo OTP, zelená karta, OP a ŘP na jméno poškozeného. Hodnota vozidla je vyčíslena na 15 000 Kč. Po vozidle Renault Megane s registrační značkou 1C3 0843 policisté vyhlásili pátrání.