Policisté vyšetřují neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku a krádež. Pachatel v dubnu ve strojírenské firmě v Sezimově Ústí odcizil z aktovky pouzdro s doklady a platební kartou. Na více místech vybral peníze a hradil platbu v prodejně. Majiteli byla způsobena škoda převyšující 58 000 korun. Policisté žádají osoby, které by muže poznaly na fotografii, aby je kontaktovaly na telefonu 974 238 700.

„Přilepšení" nebylo trestné

České Budějovice - S. r. o. na Prachaticku v letech 2010-13 postupně uzavřela se třemi zaměstnankyněmi pracovní smlouvy s platy od 50 000 do 80 000 měsíčně. Každá krátce nato odešla marodit, případně později na mateřskou, takže čerpaly sociální dávky z nových základů. (Podrobnosti Deník 3. února 2015. Ženy a ředitel firmy byli obviněni z podvodu. Prachatický soud je obžaloby postupně třikrát zprostil s tím, že skutek není trestným činem nebyl prokázán úmysl sjednat smlouvy za účelem následného získávání vyšších sociálních dávek, s vědomím, že ženy nebudou ve firmě pracovat. Poslední odvolání státního zastupitelství krajský soud v minulém týdnu zamítl. Po doplnění dokazování první instancí je důkazní situace poněkud odlišná a navíc je třeba respektovat judikát Nejvyššího soudu v obdobné věci, zdůrazňující užití trestní represe až jako poslední prostředek, řekl předseda senátu.

Prodávala ve Vimperku pervitin, policie ji zatkla

Prachatice - Kriminalisté zahájili trestní stíhání 31leté ženy z Prachaticka obviněné pro zvlášť závažný zločin nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy. Žena je obviněná z toho, že asi rok ve svém bytě a na různých místech ve Vimperku prodávala či poskytovala zdarma více osobám psychotropní látku pervitin. Tak učinila nejméně v 300 případech. Prodejem nejméně 50 gramů pervitinu získala finanční hotovost za více než 220 tisíc korun. Minulý čtvrtek podali prachatičtí kriminalisté na obviněnou podnět na státní zastupitelství na vzetí do vazby, kterou v pátek dopoledne soud akceptoval. Další stíhání provádí kriminalisté vazebně.

Spáchala podvod

Strakonice - Škodu 14 tisíc korun způsobila 50letá žena ze Strakonic. V roce 2013 získala dva mobilní telefony za zvýhodněnou cenu. Neplnila splátkový kalendář, nehradila služby.

Souhlasil s pokutou, není co dál řešit

České Budějovice Magistrát města vyrozuměl pana F. A., že dosáhl dvanácti bodů v bodovém hodnocení řidiče, a vyzval ho k odevzdání řidičského průkazu. Krajský úřad jeho odvolání zamítl a pan A. jej zažaloval u krajského soudu. Rozhodnutí vydaná v blokových řízeních jsou podle něho jako podklad pro záznam bodů nezpůsobilá, skutky dostatečně neindividualizují a nepopisují. Podle soudu žaloba není důvodná. Správní orgány v řízení o námitkách zásadně nepřezkoumávají správnost a zákonnost aktů orgánů veřejné moci. Nyní uváděné námitky měl žalobce uplatnit ve správním řízení. Zcela zjevně však souhlasil s popisem jednotlivých skutků, když přistoupil k projednání všech jeho přestupků v blokovém řízení. Pokuty uhradil a bloky podepsal. Krajský soud připomněl rozhodnutí Nejvyššího správního soudu (NSS) 1As 21/2010, že se obviněný udělením souhlasu s uložením pokuty vzdává možnosti pozdějšího zpochybňování závěrů učiněných v tomto řízení. Svým podpisem a úhradou uložené pokuty totiž stvrzuje správnost údajů a vzdává se tím možnosti přezkumu postupu orgánů veřejné moci ve věci jeho přestupku. Soud proto žalobu pana A. zamítl. Podrobnosti na webu Deníku.