Venku teploty přes třicet, přesto si na sebe Jakub Myslivec obléká několik vrstev. Důvod je jednoduchý, je to hokejová brankářská výstroj a začíná mu už teď v polovině léta na strakonickém zimním stadionu trénink s muži HC Strakonice. „Ze současného počasí se dostat přímo na led, to je určitě příjemný pocit. Mě ale po sezoně stačí tak měsíc a začíná mi hokej už scházet," řekl Jakub Myslivec důvody, proč se na zimní stadion těšil hned dvakrát.

Začátek sezony zimního stadionu na Křemelce na přelomu července a srpna není žádná výjimka. Potvrdil to jeho vedoucí Stanislav Sedláček. „Letos máme led od neděle 28. července. Trénují tu nejen místní, ale například i Písek, nebo přijíždějí také ze zahraničí," vysvětlil. Zájem o čas na ledě je podle něj právě jeden z hlavních důvodů tak brzkého začátku. Dodal, že technika ani v tomto počasí nemá s chlazením problém. „Chladicí zařízení je dostatečně výkonnostně silné," zdůraznil. O provoz zimního stadionu se stará pět pracovníků, kteří jsou zároveň ledaři i strojníky.

Strakonický zimní stadion má za sebou zhruba čtyřměsíční přestávku. Během ní se musely stihnout všechny potřebné opravy. Jak uvedl technický vedoucí Správy tělovýchovných a rekreačních zařízení Václav Krýza, tentokrát to byla kromě vybudování jednoho nového nouzového východu jen běžná údržba.