Po stopách princezny

Vodňany - Za Princeznou ze mlejna, takový je název toulání krajem, kde se natáčel stejnojmenný film. Jeho již třetí ročník se uskuteční v sobotu 12. března. Plánek trasy patnáctikilometrového pochodu konaného 
v rámci cyklu Tak ahoj, podzime – zimo 2015 – 2016 bude 
k dispozici na startu. Ten bude 
v uvedený den v 8.15 hodin 
v železniční stanici Bavorov, odjezd z Vodňan je přitom přibližně v 7.46 hodin. Všechny trasy pěších pochodů konaných v rámci zmiňovaného cyklu jsou také vhodné pro horská kola. Pořádá oddíl kanoistiky SK Vodňany.

Výstava loutek Vlastimila Růžičky

Strakonice - Předznamenáním 51. ročníku loutkářské přehlídky Skupovy Strakonice, připadající na příští víkend, bude výstava loutek Vlastimila Růžičky. Ta začíná v sobotu 12. března v sále U Kata na strakonickém hradě. Expozice bude přístupná od úterý do neděle vždy od 9 do 17 hodin. Výstava potrvá do neděle 20. března.

Starou cisternu má nahradit nová

Strakonice - Novou cisternovou automobilovou stříkačku pro jednotku dobrovolných hasičů chtějí Strakonice získat za pomoci dotací. Zastupitelé na začátku března schválili podání žádostí do příslušných programů jak ministerstva vnitra, tak Jihočeského kraje. Jak uvedl pracovník krizového řízení na strakonické radnici Peter Kurek, vůz, který je třeba nahradit, je už 33 let starý. „Na další náklady od deseti do patnácti tisíc každoročně přijde, aby byl vůbec funkční," vysvětlil. Předpokládaná finanční spoluúčast města by v případě získání dotací měla být 2,5 až 3,7 milionu korun.

Přírodovědný výlet a vynášení Moreny

Strakonice - Přírodovědný výlet pořádaný Šmidingerovou knihovnou a Českým svazem ochránců přírody bude v neděli 13. března tentokrát spojen s vynášením Moreny. To připravil spolek Spona jako připomínku předvelikonočních lidových obyčejů. Sraz bude ve 13 hodin u kostela na Podsrpu. Cestou zpátky povede trasa kolem tůní u Hajské a Staré řeky, kde účastníci uvidí přírodní zajímavosti a akce už bude mít obvyklý charakter komentované procházky.