Zachránit páchníka

Blatná – Tiskový brífink ve středu 19. února představí jeden z dílčích cílů projektu, v jehož rámci Jihočeský kraj rozvíjí program záchrany populace páchníka hnědého (Osmoderma eremita). Jde o kriticky ohrožený druh brouka, který žije jen na několika místech v jižních Čechách. Jednou z významných lokalit je například známý park u blatenského zámku, který ročně navštíví více než 100 000 lidí.

Akce pro děti

Strakonice – V sokolovně se v neděli 16. února koná Dětský karneval TJ Sokol. Začátek je ve 14 hodin. V kulturním zařízení na sídlišti Mír mohou vzít také v neděli 16. února rodiče své děti na loutkové představení Rozum a štěstí v podání Loutkového souboru Radost. Začátky představení jsou ve 14.30 a v 16.30 hodin.

Masopust v Radomyšli

Radomyšl - Masopustní reje bývají v Radomyšli vyhlášenou akcí. Sami se o tom můžete přesvědčit v sobotu 22. února, kdy se v tomto městečku koná Masopustní obchůzka. Slavnostní počátek je po 10. hodině u restaurace Na Křenovce.

Otevřou dveře

Strakonice - V sobotu 22. února se ve strakonické ulici Želivského koná od 10 do 15 hodin den otevřených dveří VOŠ, SPŠ a SOŠ Strakonice.

Latino party

Strakonice - V čajovně Pod Stolem se 15. února koná akce Latino party. začátek ve 20 hodin.