Třicet let svobody

Strakonice – O svobodě i nesvobodě bude ve Strakonicích besedovat Dana Němcová. Psycholožka, disidentka komunistického režimu, signatářka a mluvčí Charty 77 a spoluzakladatelka Výboru na obranu nespravedlivě stíhaných. Dana Němcová bude hostem pořadu s názvem 30 let od sametové revoluce. Koná se ve středu 27. listopadu od 18 hodin v Rytířském sále strakonického hradu. Vstupné je dobrovolné. Akci pořádá Římskokatolická farnost Strakonice ve spolupráci s MěKS Strakonice.

Stromy se rozzáří

Strakonicko – Vánoční čas už se blíží, důkazem toho je i rozsvěcování vánočních stromů, které se na mnoha místech v okrese chystá. Strom se v sobotu 30. listopadu rozsvítí například ve Strakonicích, kde očekávají také příjezd Andělského rytíře, který doručuje dopisy Ježíškovi. Sváteční čas zahajují v sobotu 30. listopadu od 17 hodin také v Blatné. Na nádvoří zámku se tradičně rozsvítí vánoční strom a zazní koledy v podání dětského sboru.

Velký závod v kině ve Vodňanech

Vodňany – V roce 1959 je Carroll Shelby (Matt Damon) na absolutním vrcholu, vyhrál nejtěžší motoristický závod na světě 24 hodin Le Mans. Pak mu ale zdravotní stav znemožní pokračovat v závodění. Shelby začíná novou kariéru jako velmi vynalézavý konstruktér. Spolupracuje s týmem, do kterého patří i vynikající zkušební jezdec a britský šampión Ken Miles (Christian Bale). A právě tento tým si najme Henry Ford II, aby pro jeho automobilku navrhli a postavili dokonalé závodní auto. Více v 25. listopadu od 19.30 hodin v kině ve Vodňanech.