O dopravě s poslanci

Strakonice – Členové sněmovního výboru pro životní prostředí poslanci za ANO Karel Tureček a Ondřej Babka zavítají 18. listopadu na Strakonicko. V doprovodu jihočeského zastupitele Petra Kaliny budou diskutovat se zástupci samosprávy o problematice dopravy na komunikaci Strakonice – Drahonice – Vodňany – České Budějovice. Od 14 hodin budou jednat s pracovníky odboru životního prostředí a setkají se občany v restauraci U Dudáka přibližně od 16.30 hodin.

Naučte se na počítači

Strakonice - Šmidingerova knihovna Strakonice pořádá kurzy počítačové gramotnosti. V úterý 19.listopadu se zájemci naučí vytvářet a pracovat se soubory a složkami a tisknout dokumenty. Kurz začíná od 9 hodin v knihovně ve studovně oddělení pro dospělé.

Pod palbou hloubkařů

Vodňany – Pod palbou hloubkařů, to je název knihy a také přednášky Filipa Vojtáška, která se koná v úterý 26. listopadu v Městské galerii ve Vodňanech. Hovořit se bude o tom, jak v posledních měsících druhé světové války americké a ojediněle také britské stíhací letouny, známé jako hloubkaři, útočily v českých zemích na rozličné pozemní cíle – nejčastěji na lokomotivy, ale také na letiště, mosty, vojenské i civilní cíle.