Výlet do Šumavských Hoštic

Volyně – Kombinovaný vlastivědný výlet, nejprve autobusem do Vimperka a odtud pěšky, připravilo volyňské muzeum na neděli 13. října. Cestou komentáře historické i jiné. Pěší trasa je dlouhá cca 16 kilometrů. Sraz na náměstí ve Volyni v 7.45 hodin, autobus odjíždí v 7.55 hodin do Vimperka, kde bude rovněž možné se na nádraží k výpravě připojit. Návrat bude v pozdním odpoledni z Bohumilic.

Oslava republiky

Sedlice – Uctění památky obětí I. světové války a oslavy vzniku Československa plánují v pondělí 28. října v Sedlici u Blatné. Začátek je v 15 hodin u rodného domku ruského legionáře M. Taliána. Pietní akty s položením věnců se uskuteční také v osadách – ve 13 hodin v Holušicích, ve 13.30 hodin v Mužeticích a ve 14 hodin v Němčicích. Pořádají Československá obec legionářská, Město Sedlice a SDH Sedlice.

Den informačních center

Blatná - V rámci Světového dne pro rozvoj informací vyhlásila A.T.I.C. ČR 24. říjen 2019 poprvé za Den turistických informačních center České republiky. Asociace si tak mj. připomene 25 let své existence. Ta informační centra (TIC), která se ke Dni infocenter přihlásila, mají na čtvrtek 24. října pro své návštěvníky něco netradičního připraveno. Buď je obdarují nějakou drobností, nebo potěší znalostním kvízem, nebo pozvou na kávu, nebo čaj atp. Ke dni je aktuálně přihlášeno s různorodou nabídkou 168 informačních center z celé ČR, z okresu Strakonice zatím pouze Blatná. .