Dům kultury
Strakonice – Ve foyer domu kultury se ve středu 13. června od 16 hodin bude konat veřejná prezentace rekonstrukce Domu kultury Strakonice. Studii k projektu přítomným představí její autor Jan Zákostelecký.

Pozvánka na II. kolo veřejného projednání úprav ulice Mlýnská ve Strakonicích
Strakonice – Ve čtvrtek 14. června se v Mateřské škole Lidická ve Strakonicích od 16 hodin koná veřejné projednání rekonstrukce ulice Mlýnská. Představeny budou závěrečné verze studie, ve kterých je řešena doprava, parkování, svoz komunálního odpadu a v omezené míře zeleň.

Výlet za zmrzlinou
Vodňany – Mateřské centrum Duha pořádá pro maminky na mateřské dovolené a jejich děti výlet vlakem za zmrzlinou do nedalekého Bavorova. Akce se uskuteční ve čtvrtek 14. června. Sraz pro všechny zájemce je v půl desáté u vlakového nádraží ve Vodňanech.

Koncerty na hradě
Strakonice – První podvečerní koncert v rámci Léta pod Rumpálem se koná ve čtvrtek 14. června v kapitulní síni Strakonického hradu. Vystoupí zde Pěvecký sbor Gymnázia Strakonice a nebude chybět ani host večera. V pondělí 18. června se také posluchačům v rámci rumpálovského léta představí Smíšený sbor Hlasoň a Pěvecká skupina Prácheňského souboru.