Návštěvníci budou moci na hrázi už tradičně ochutnat rybí speciality jako jsou kapří hranolky, řízky Třeboňských baštýřek i Jihočeské Jerky ze sušeného masa nebo si zakoupit živou rybu z výlovu. Součástí doprovodného programu bude také dětský koutek s možností chytání ryb ze sádky, ukázky rybářského nářadí i techniky.

"První dění a přípravné práce v prostoru loviště začínají v sedm hodin ráno. V pátek máme první zátah naplánovaný na půl desátou dopoledne. Měli bychom vylovit zhruba 100 tun tržních ryb, obsádka je tvořena hlavně kaprem," doplnil předseda představenstva Rybářství Třeboň Josef Malecha. Pro návštěvníky i rybáře bude překvapením, jestli se letos podaří vylovit dvoumetrového sumce Standu, který může vážit ke 40 kilogramům. Ne vždy ryba v sítích uvízne, protože se schovává v korytě Staré řeky.

V pohotovosti je také jindřichohradecká policie, která v souvislosti s výlovem posílila hlídky. "Komunikace v okolí rybníka budou dočasně jednosměrné. Příjezd k rybníku je směřován, jako každý rok, po trase ve směru od Třeboně za železničním přejezdem řidiči odbočí vpravo na obec Lužnice, kdy místo vjezdu k výlovu rybníka bude označeno poutačem. Výjezd vede na hlavní tah a obec Přeseka," upozornila mluvčí jindřichohradecké police Věra Mžiková.

V neděli 2. října 2022 v 17.06 hodin odjel z jindřichohradeckého nádraží úzkokolejky, jak všichni věří, dočasně poslední vlak, a to do Obrataně. Od pondělí Jindřichohradecké místní dráhy (JHMD) vlaky nahradí kvůli chybějícímu osvědčení autobusy.
VIDEO: Smutek i naděje. Tak odjel poslední vlak z hradeckého nádraží úzkokolejky

Parkování pro návštěvníky je zajištěno na placeném parkovišti. "Platí přísný zákaz parkování vozidel na přilehlých polích, lesních cestách či jinde z důvodu bezpečného průjezdu ostatních vozidel zvláště pro možný průjezd vozidel záchranných složek," apelovala policejní mluvčí s tím, aby si lidé svá auta po zaparkování řádně zabezpečili a nenechávali viditelně na sedadlech žádné věci. Sníží se tak riziko možného vykradení vozidla.

O výlov Rožmberka je ze strany návštěvníků vždy obrovský zájem. Vyjma covidových roků ho každoročně navštíví více než 50 tisíc lidí.