Obyvatele Vodňan dělí na dva tábory. Jedni si ho oblíbili, druzí mu nemohou přijít na jméno. Kontroverzní projekt RE: VODŇANY 2012 – Iniciace v Zátiší ale nadchl porotce při udílení cen Grand Prix Architektů. Z boje si odnesl vítězství v kategorii Architektonický design za rok 2012. Místostarosta Vodňan Pavel Janšta, z jehož iniciativy projekt vznikl, radost neskrývá. „Mluví za nás činy. Z dlouhodobé práce konečně vypadávají výsledky. Jsem za to nesmírně rád," řekl.
Kvůli financování šesti atrakcí v lesoparku se loni v září Pavel Janšta ocitl na pranýři. Někteří radní ho vinili z porušení rozpočtové kázně. Dvě stě tisíc na obnovu lesoparku totiž v rozpočtu města nebylo. Prestižní cena ale dopomohla městu zhruba k milionu korun na vypsání architektonické studie na celé území lesoparku. Vodňanští ji získali od nadace Proměny.
Projekt se uskutečnil formou čtrnáctidenní dílny ve vodňanském lesoparku, jež má sloužit jako odpočinkové a tvůrčí prostředí zejména pro studenty místních rybářských škol, ale i obyvatel či návštěvníky města.