Několik let trvající spor o vlastnictví pozemku pod nádrží Škorna, který došel až k soudu, skončil.
Město Vodňany našlo společnou řeč s Úřadem pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM). Ten souhlasil s bezúplatným převodem. Strakonickému deníku to potvrdil ředitel jihočeské pobočky ÚZSVM Milan Cícer. „Došlo ke konstruktivní debatě ze strany vedení města, doložení všech potřebných dokumentů z naší strany a dohodě o bezúplatném převodu pozemku," shrnul s tím, že předpokládá, že v těchto dnech je již dohoda podepsaná a čeká se jen na přepis v katastru nemovitostí.
To je pro Vodňanské dobrá zpráva, protože právě spor 
o vlastnictví udělal čáru přes rozpočet plánované rekonstrukce koupaliště. Podle místostarosty města Milana Kodádka ale ještě není jisté, co bude se Škornou dál. „V současné době nejsou k dispozici žádné dotační tituly, které by nám pomohly získat peníze. Dále není vyřešená otázka, zda pokračovat v původním návrhu na rekonstrukci Škorny, vybudovat něco jiného někde jinde nebo vypsat novou soutěž. O tom budeme dál jednat," poznamenal.
Jasné je, že i letos se Vodňanští budou muset za koupáním vydat jinam. V současnosti totiž není koupání ve Škorně možné a ani s minimálními náklady není podle místostarosty Milana Kodádka reálné dostat nádrž do funkčního stavu.

Kauza Škorna se táhne několik let. O bezúplatný převod pozemku požádalo město stát v roce 2013, ten ale s takovým postupem nesouhlasil. Město mělo pozemek nějaký čas v pronájmu. Spor o vlastnictví se dostal nakonec až k soudu. Strany se nakonec dohodly mimosoudně.