V úterý pracovníci technických služeb odstranili z Velkého náměstí vánoční strom – smrk z obce Kváskovice. Připomeňme si celou záležitost, která nesla pracovní název „Vánoční stromy ve Strakonicích."

Úterý 24. listopadu 2015: Technické služby instalovaly na Velké náměstí vánoční strom – jedli z ulice Alfonse Šťastného. Ta díky svému „zjevu" okamžitě přilákala pozornost místních. Častým označením bylo „koště", „smeták" a podobně.

Středa 25. listopadu 2015: Starosta Břetislav Hrdlička se až tento den seznámí s podobou vánočního stromu. Ještě ten den odpoledne volá do redakce Strakonického deníku s tím, že druhý den bude jedle (nazve ji prachovkou) odstraněna a nahrazena zmíněným smrkem. Nebohá jedle tak pouze v tento večer zažila, jaké to je zasvítit ve vánoční výzdobě.

Čtvrtek 26. listopadu 2015: Ráno je jedle rozřezána a kolem poledne TS přivážejí smrk. Při jeho osazování praskne lano na mechanické ruce nákladního vozu a strom se řítí k zemi. Jeho špička jen těsně míjí kameramana jedné televizní stanice.

Během těchto dnů se o rošádě s vánočními stromy ve Strakonicích dozvídá celá republika, zprávy o ní se objevují v rádiích i na televizních obrazovkách.

Pondělí 11. ledna 2016: Smrk byl zbaven svojí vánoční výzdoby.

Úterý 12. ledna 2016: V ranních hodinách je stejnými pracovníky, kteří byli u začátku kauzy, smrk odstraněn, následně rozřezán a odvezen.