Když o téměř 10 hodin později vjíždí do cíle, možná ani netuší, že se ona i její klisny staly vítězkami kategorie ST vytrvalostních závodů koní. V této kategorii byla délka trati právě 100 kilometrů. „Princezna je úžasná, vydržela to. Ale máme toho obě dvě až po krk. Jedno vím jistě – já si do sedla nějakou dobu určitě nesednu," řekl vítězka při vyhlašování výsledků.

Vytrvalostní závody nejsou o rychlosti, ale výdrži. Pro 88 přihlášených koní byly připraveny tyto kategorie: hobby závody na 20 kilometrů bez licence koně i jezdce, hobby závody ZM na 40 km bez licence koně i jezdce, kategorie Z 40 km, L na 60 km, S na 80 km a ST na 100 kilometrů. Od kategorie Z s povinnými licencemi koně i jezdce. Ne všichni jezdci ale do cíle dojeli.

Kromě vyhlášení jednotlivých umístění došlo také na několik zvláštních cen. Jednou z nich byla i cena pro nejkrásnější dvojici kůň + jezdec, v podstatě varianta jakési koňácké Miss Sympatie. Přítomní si mohli zakoupit hlasovací lístek v hodnotě 10 korun, kam měli napsat svůj tip. „Výtěžek bude rozdělen na dvě poloviny. Jedna bude určena na pomoc tělesně postižené dívce Nikole Talafousové z Cehnic, druhá část půjde na podporu českých jezdeckých talentů na světových jezdeckých hrách v Normandii," řekla organizátorka závodů a provozovatelka jezdeckého klubu Gazalka Cehnice Jana Pichlíková.

Celkem bylo prodáno 349 lístků a na 153 byla napsána dvojice Aneta Šindelářová s koněm Hardy 2 z JK Shagya Zborovice.

První vytrvalostní závody připravila Jana Pichlíková v Cehnicích loni na jaře. Přijelo 64 závodníků.