Do letošních krajských voleb zbývají pouhé dva dny a tak pochopitelně přípravy na ně vrcholí.

Například ve Volyni budou opět očekávat voliče 
v pěti volebních místnostech a v jejich obvodu jako pověřené obce to bude 
i s Volyní třicet okrsků 
v devatenácti obcích. Informovala o tom včera vedoucí veřejně správního odboru tamního městského úřadu Ilona Myslivcová. „Do 7. září mohly strany a hnutí delegovat svého člena do okrskových komisí. Starosta města pak případně dodelegoval na zbylá volná místa. To ale bylo jen v jednotlivých případech," uvedla.

Ve Vodňanech k jedné změně ve volebních místnostech došlo. Více k tomu řekl vedoucí odboru správního a vnitřních věcí radnice Vladislav Filip. „Jde o volební místnost číslo čtyři ve Hvožďanech, která se stěhovala z bývalého pohostinství do hasičské zbrojnice," vysvětlil.

Jak už jsme uváděli, kandidátů je na jednotlivých kandidátních listinách tentokrát na jihu Čech celkem 1064. Nyní se na ně podíváme z hlediska věku. Téměř polovinu tvoří nejpočetnější skupina od 30 do 49 let, kterých je 517. Desetina kandidátů je ve věku 
18 až 29 let, konkrétně 112. Zbývajících asi čtyřicet procent patří do skupiny 50 a více let, těchto kandidátů je 435. Na kandidátních listinách převládají muži, je jich zhruba tři čtvrtě. Žen je 
z celkového počtu na jihu Čech 293.

Strakonického okresu se tentokrát senátní volby, které se konají v jedné třetině okrsků, netýkají. Na jihu Čech budou svého senátora souběžně s volbami do krajského zastupitelstva vybírat jen na Táborsku a Českokrumlovsku.

HARMONOGRAM:

5. října v 16 hodin:
- Končí lhůta pro osobní žádost o vydání voličského průkazu voliči.
- Uzavření stálých seznamů voličů, předání výpisů 
z nich okrskovým volebním komisím.