Petr ŠkotkoPetr ŠkotkoZdroj: DeníkStrakonice opět ovládla Strakonická Veřejnost 14 mandáty z 21. Hovoří to o tom, že vládne městu tak dobře? Tím to být nemusí. Řada voličů neměla na výběr. Koalice SPOLU PRO STRAKONICE částečně doplatila na averzi lidí vůči premiéru Petru Fialovi z ODS, Jihočeši 2012 nasadili na kandidátku lidi, kteří moc důvěry nemají či jsou úzce spojeni s aférou kolem opakovaných voleb (i když bývalý starosta Pavel Vondrys má stále tolik sympatií, že se vrátil do zastupitelstva). Komunisté nabídli přehlídku seniorklubu a ochránci práv zvířat se šesti absolutně neznámými lidmi ani kandidovat neměli.

Když se ještě lehce vrátíme k osobě Pavla Vondryse, tak se objevuje jedna zajímavá věc. Po opakovaných volbách v prosinci 2019 rezignoval na účast v zastupitelstvu i přesto, že tím znehodnotil důvěru svých voličů. Navzdory tomu nyní získal sympatie znovu.

I z výše uvedeného stručného výběru je jasné, že Strakonická Veřejnost neměla konkurenci. Možná, že by vše vypadalo jinak, kdyby voliči měli možnost výběru z kandidátek Pirátů, SPD, ANO, STANu a podobně. Bohužel, neměli.

Nikdo neznevažuje určitou oblíbenost SV, ale zatímco před osmi, čtyřmi a třemi lety to byla opravdu bitva o město, letos byla volební tajenka vyřešena prakticky už před volbami.