Petr ŠkotkoPetr ŠkotkoZdroj: DeníkTento nápad tvrdě narazil a Blatenští nejsou ze změny nadšeni. Přesněji řečeno – zuří a Plantáž je terčem vtipů a narážek, protože novinka měla přijít také na pěkné peníze – cca 400 tisíc korun. „Chtěl bych pít to samé, co ti na blatenské kultuře,“ píše se v jedné z reakcí.

V elektronické anketě Strakonického deníku hlasovalo před uzávěrkou úterního vydání Strakonického deníku 27. dubna 87 čtenářů – 67 se změna nelíbí, třem je to jedno. I tato čísla o něčem hovoří.

Vše nové většinou narazí na odpor. To samé se dalo čekat i v případě Plantáže. Představitelé kultury tvrdí, že jde i o nový impuls pro konání lepších a zajímavých akcí. Odpůrci říkají, že změna úrovně kultury je v hlavách, ne v logu a novém názvu.

Každá změna si musí uznání vybojovat tím, že se osvědčí. Blatná je malé město, takže tento boj o místo na slunci bude dlouhý. Předáci kultury musejí obyvatele města přesvědčit o tom, že tato volba byla správná. Ale vzhledem k náladě, která ve městě růží v tomto směru panuje, musejí počítat i s tím, že se jim to nepovede.