Klára AlešováVe Strakonicích jsou nyní dva domovy pro seniory celkem pro 190 lidí a jsou plně obsazené. Podle informací Městského ústavu sociálních služeb zažádalo o volné místo v nich 440 žadatelů a z toho je 112 případů je akutních.

Je tedy jasné, že žadatelé , mohou na místo čekat někdy měsíce, někdy i roky. Mezi staršími lidmi není vzácností žádat si o místo v domově pro seniory ještě v době, kdy jsou aktivní a poměrně v plné síle. Myslí zkrátka na budoucnost.

Na budoucnost myslí také naši politici, hlavně když se připravují volby. To pak na všech kandidátkách čteme, jak se budou stavět domovy pro seniory a pečovatelské domy. Ale po volbách se pak sliby často dost rychle rozplynou.

I ve Strakonicích je prý v dlouhodobém plánu výstavba dalšího domova pro seniory. Lidi ovšem zajímají fakta: Kdy se začne, kde a kolik tady bude míst? A kolik bude pobyt stát peněz?

Snad tentokrát plán na domov pro seniory někam nezapadne. Pokud se mají děti postarat o své rodiče, musí k tomu také mít vhodné podmínky.